Plaża od strony Zatoki Puckiej

Plaża od strony Zatoki Puckiej także przyciąga turystów. Woda w zatoce jest cieplejsza niż od strony otwartego morza. W słoneczny dzień woda ma piękny kolor.

Kopiec Kaszubów

Kopiec Kaszubów znajdujący się na cyplu w pobliżu pomostów spacerowych składa się z głazów i kamieni. Jest symbolem „początku Polski” oraz jedności i tożsamości społeczeństwa kaszubskiego. Półwysep Helski znalazł się na 6 miejscu listy niesamowitych półwyspów Ziemi (wg serwisu The World Geography). 

CYPEL HELSKI - początek Polski

Półwysep Helski kończy się cyplem. Cypel  jest geograficzną nazwą najdalej wysuniętej części półwyspu.

Dla niektórych tutaj może znajdować się symboliczny koniec lub początek Polski. Tak jak cały półwysep również cypel zbudowany jest wyłącznie z piasku. Głębokość morza przy cyplu sięga około 60 metrów głębokości.

Z powodu krajobrazowej atrakcyjności cypel jest często odwiedzany turystów. Helski cypel stanowi dobre miejsce obserwacji sztormów. Na brzegu cypla oraz otaczających wodach można zaobserwować kilka gatunków mew.

Okolice dworca autobusowego i rzeźba rybaków przy dworcu

 

Park obok dworca kolejowego

Plac zabaw i korty tenisowe

Kościół w Helu

Pomniki

Pomnik Obrońcom Helu, który został odsłonięty w 1979 roku znajduje się w centrum miasta. Hel był jednym z najdłużej broniących się obszarów Polski.

 

Pomnik poświęcony Stefanowi Żeromskiemu. Pisarz podczas pobytów w Helu (w latach 1922-1924) stworzył „Międzymorze”.

Pomnik poświęcony Janowi Myśliszowi, który był Kaszubem z dziada pradziada. Myślisz za męstwo w wojnie z bolszewikami otrzymał Krzyż Virtuti Militari.